• Divadelné predstavenie v anglickom jazyku

• 11.10.2023 07:56
        • Dňa 5. októbra 2023 sa naši žiaci zúčastnili divadelného predstavenia v Bratislave.
        • Súbor TNT Theatre Britain  predstavil vynikajúcu hru írskeho dramatika Georgea Bernarda Shawa – Pygmalion.

Profesor fonetiky Henry Higgins, starý mládenec, uzavrie stávku s priateľom, plukovníkom Pickeringom, že z nevzdelanej pouličnej kvetinárky Elizy vychová za pol roka ukážkovú dámu. Komédia sa stala predlhou slávneho muzikálu My Fair Lady.

Popri kultúrnom zážitku mali študenti možnosť preveriť si svoje znalosti anglického jazyka a získať vedemosti zo svetovej literatúre, ktoré neskôr využijú aj na maturitnej skúške.

PK cudzích jazykov