• Naše kaderníčky a kozmetičky sú úspešné aj za hranicami Slovenska

• Celoštátna súťaž v Maďarsku s medzinárodnou účasťou, ktorá sa konala dňa 22. 3. 2024 v Székesfehérvári sa stala pódiovou pre našu školu v oblasti kozmetiky a kaderníctva. Krása cestujúca v čase bola téma v súťažnej kategórii Kozmetik. Výsledok? Úspech! Naša škola si odniesla v tejto kategórii 1. miesto, čo je ohromujúce ocenenie pre našu talentovanú študentku, maturantku Emily Rumanovú. V kategórii Kaderník Stretnutie minulosti a budúcnosti – 140 rokov klasických drdolov sme taktiež zožali  úspech. 1. miesto patrilo opäť našej žiačke nadstavbového štúdia Dóre Kovačicovej .
          • Náš Deň učiteľov 2024

• Dňa 20. marca 2024 sme sa stretli na dielni praktického vyučovania v reštaurácii Koliba  na posedení pri príležitosti Dňa učiteľov.
          • Víťazstvo na ENERSOLe

• Enersol-SK je súťaž v zameraní na problematiku využívania alternatívnych zdrojov energie,  v oblasti úspor energie, obnoviteľných zdrojov energie, znižovania emisií v doprave.
              Vyhlasovateľom súťaže je MŠVVaM  SR a metodickým, organizačným a odborným garantom je ŠIOV. ENERSOL SK vytvára trvalý vzťah k ochrane životného prostredia.

• Expert Geniality show 2023

• Súťaž Expert je celoslovenská vedomostná súťaž, v ktorej žiaci môžu predviesť svoje vedomosti, schopnosť čítať s porozumením, logické myslenie a správny úsudok. Súťaž má päť súťažných tém, z ktorých si žiaci môžu vybrať dve a preveriť si znalosti zo zvolených oblastí.

• Rakúska, česká a moravská grafika v Galérii umenia Ernesta Zmetáka v Nových Zámkoch

• Vzdelávanie nie je len o teoretických poznatkoch získaných zo školských učebníc, ale aj o skúsenostiach a inšpiráciách z reálneho sveta. Preto sme sa dňa 27. februára vybrali na exkurziu do Galérie umenia Ernesta Zmetáka v Nových Zámkoch, kde prebiehala fascinujúca výstava grafických diel rakúskych, českých a moravských majstrov.
          • Valentínska kvapka krvi

• Dňa 28. februára 2024 sme v rámci 29. ročníka „Valentínskej kvapky krvi“ kampane Slovenského Červeného kríža navštívili so žiakmi našej školy NTS v Nových Zámkoch.
          • Young Car Mechanic 2024

• Tento rok sa do súťaže Young Car Mechanic 2024 zaregistrovalo 1175 študentov zo 40 stredných odborných škôl z celého Slovenska. Z toho sa 902 študentov aktívne zúčastnilo testovania, vďaka čomu si mohli overiť svoje vedomosti
          • Školské kolo SOČ 2024

• Dňa 21. februára 2024 sa na SOŠ dopravy a služieb, Jesenského 1 v Nových Zámkoch uskutočnilo školské kolo Stredoškolskej odbornej činnosti. Do SOČ 2024 sa zapojilo 9 študentov zo študijného odboru grafik digitálnych médií, ktorí súťažili v súťažnom obore Informatika.
          • Odborná exkurzia – diecézna knižnica v Nitre

• Dňa 21.12.2023 sa študenti I.E, III.D a II.AN zúčastnili odbornej exkurzie v diecéznej knižnici v Nitre. Knižnica sa nachádza pod Nitrianskym hradom.
              V pútavom výklade sa študenti dozvedeli, že história knižnice sa datuje už od 12. storočia a ukrýva jednu z najcennejších zbierok starých kníh.