• Aktuálne Info koronavirus

• Informácia z telekonferencie 26.3.2020 na podnet pána Ministra školstva, vedy, výskumu a športu SR.

• 30.03.2020 13:48
        • Hlavná téma rokovania: zjednotenie postoja k problematike výšky mzdových prostriedkov pracovníkov škôl a školských zariadení počas výnimočnej situácie súvisiacej s obtreniami prijatými proti šíreniu Koronavírusu.

MŠVVaŠ SR – Minister upriamil pozornosť na šírenie protichodných informácií o pripravovaných opatreniach týkajúcich sa príjmu zamestnancov škôl a školských zariadení. Minister požiadal účastníkov o vyjadrenie k danej situácií.

• Účastníci:

MŠVVaŠ SR:

- Minister Mgr. Branislav Gröhling

- GR Ing. Marián Galan

SK8:

- predseda Mgr. Jozef Viskupič

Únia miest Slovenska:

- Prezident Mgr. Richard Rybníček

ZMOS:

- Predseda Mgr. Branislav Tréger, PhD.

Závery:

1. Účastníci sa zhodli, že budú uplatňovať jednotný postup a metodiku pri platoch pracovníkov škôl a školských zariadení, túto budú aplikovať aj na ďalšie kompetencie ako sú sociálne zariadenia, kultúrne zariadenia a pod.
          2. SK8 všetky kraje budú postupovať jednotne. Obratom SK 8 zozbiera otázky a okruhy problematík ako aj návrhy za všetky samosprávne kraje v oblasti školstva a zašlú ich GR pánovi Galanovi. Zároveň sa dohodlo, že otázky na MŠVVaŠ SR budú kraje a ich školské zariadenia distribuovať spoločne prostredníctvom sekretariátu SK8.
          3. UMS zašle zozbierané požiadavky p. Galanovi marian.galan@minedu.sk
          4. Minister požiada svojich partnerov vo Vláde SR, aby bol zástupca SK8 aj zástupca UMS nominovaný za riadneho člena centrálneho krízového štábu.