• Cukrár zo SOŠ dopravy a služieb, Jesenského 1 v Nových Zámkoch zabojoval na krajskej cukrárskej súťaži

• 04.11.2022 14:13
        • Dňa 20.10. 2022 SOŠ potravinárska, Cabajská 6 v Nitre usporiadala 2. ročník krajskej cukrárskej súťaže „O juniorskú tortu roka 2022“ s medzinárodnou účasťou. Do súťaže o najkrajšiu tortu s témou „Jubileum školy“ sa prihlásilo 5 stredných škôl, medzi ktorými bola aj naša škola. Reprezentoval nás žiak tretieho ročníka odboru cukrár Richard Szabó s pomocníčkou, žiačkou prvého ročníka, Sofiou Viragovou.
        • Cieľom súťaže bolo preukázať zručnosti, talent a sebavedomie žiakov stredných odborných škôl. Súťažiaci mali možnosť porovnať úroveň svojich odborných zručností a mohli sa inšpirovať kreativitou a fantáziou svojich súperov. Súťažné diela hodnotila odborná porota v nasledovnom zložení:

Daniela Kováčová, konateľka spoločnosti PekaStroj s.r.o., Nitra,

Tomáš Olajos, konateľ spoločnosti Olajos dezerty, s.r.o., Hlohovec,

Ing. Zuzana Zerdahelyi, odborná referentka pre metodickú činnosť NSK.

Zhotovená torta musela byť autorským dielom súťažného družstva, pri výzdobe torty mohli byť použité iba jedlé ozdoby. Kritériami hodnotenia boli odborná zručnosť a dodržanie časového limitu, kreativita a originalita v súlade s témou, chuť, konzistencia, vôňa, prezentácia exponátu a samozrejmosťou bolo dodržiavanie HACCP a BOZP pri práci.

Stredná odborná škola dopravy a služieb, Jesenského 1, Nové Zámky pripravila exponát s názvom „Jubileum školy – mrkvovo-čokoládová torta“. Richard Szabó ponúkol komisii sladké pokušenie vo forme torty so smotanovo – tvarohovým krémom, parížskou šľahačkou a Swiss krémom. Na zdobenie použil Velvet sprej na tortu a ručne robené ozdoby z čokolády. Odborná porota vyzdvihla jedinečnú chuť a konzistenciu jeho torty a Richard si tak odniesol z krajskej cukrárskej súťaži  3. miesto.

Reprezentantom našej školy blahoželáme a  pani majsterke OV Ľudmile Švaňovej ďakujeme za odbornú prípravu.