• Kreatívne hodiny zdravovedy a dermatológie

• 04.11.2022 08:13
        • Moderné a inovatívne spôsoby vyučovania pravidelne uplatňujeme aj na hodinách zdravovedy a dermatológie. Dôkazom sú aj vyučovacie hodiny v prvom a druhom ročníku študijného odboru kozmetik.
        • V rámci tematických celkov „Stavba bunky“ a „Stavba cievy“ sme zhotovovali 3D modely bunky a prierezu cievy z rôzneho kreatívneho materiálu. Obsahom vyučovacích hodín bolo pochopiť význam jednotlivých bunkových štruktúr pre fungovanie bunky ako celku. Pri zhotovovaní prierezu cievy si vedeli žiaci lepšie predstaviť jednotlivé zložky krvi.

Na hodinách dermatológie sme v rámci tematického celku „Anatómia kože“ zhotovovali 3D model stavby kože. Žiaci pri zhotovovaní modelu pochopili uloženie jednotlivých prídavných orgánov v koži.

Zhotovené modely žiaci prezentovali na hodine. Tento spôsob vyučovania sa u žiakov osvedčil a hodiny zdravovedy a dermatológie sa pre žiakov stali zaujímavejšie.

Mgr. Anežka Líšková Farkašová