• Divadelné predstavenie v Bratislave

• 25.11.2022 07:33
        • V stredu 2. novembra sa naši žiaci zúčastnili divadelného predstavenia v Bratislave. Súbor TNT Theatre Britain vystúpil so známym vianočným príbehom Christmas Carol (Vianočná koleda) od klasika britskej literatúry Charlesa Dickensa.
        • Okrem kultúrneho zážitku mali študenti možnosť preveriť si svoje znalosti anglického jazyka a oprášiť vedomosti zo svetovej literatúry.

Študenti mohli sledovať príbeh mrzutého lakomca Scroogea, ktorého tvrdé srdce neobmäkčí ani predvianočná nálada. Až návšteva jeho mŕtveho spoločníka a troch duchov zmení jeho doterajší pohľad na život. Láska a dobro tak zvíťazia nad chamtivosťou a bohatstvom, čo je posolstvo, ktoré je aktuálne i pre súčasného diváka.

Mgr. Dana Kelleová, učiteľka anglického jazyka