• Odborná exkurzia v pivovare Heineken Hurbanovo

• 23.01.2023 07:22
        • Dňa 7.12.2022 sa trieda III. F v odboroch kuchár, čašník, cukrár pod vedením tr. učiteľky Mgr. Jarmily Martinčekovej a uč. odborných predmetov Ing. Márii Polákovej, zúčastnili odbornej exkurzie v pivovare Heineken Hurbanovo.
        • Žiaci absolvovali Pivnú cestu s odborným výkladom p. Jána Plevu. Pivná cesta začala rozborom základných surovín na výrobu piva – vody, sladu, chmeľu a pivovarských kvasiniek. Nasledovala prehliadka výroby piva od vystieracej kade až po expedíciu piva. Na záver prehliadky sa p. Pleva kontrolnými otázkami  presvedčil, či boli žiaci počas výkladu pozorní a správne odpovedajúcich odmenil tričkom alebo perom.

Po prehliadke pivovaru sme pokračovali odbornou exkurziou v Kaštieli STEINER, ktorý dal postaviť v  r. 1901 Michal Steiner Péterházi. Kaštieľ slúži ako reštauračné zariadenie. Žiaci mali možnosť absolvovať slávnostné stolovanie v historických priestoroch kaštieľa v príjemnej vianočnej atmosfére.

Odborná exkurzia splnila naše očakávania nielen v získaní odborných vedomostí, ale v predvianočnom čase, ktorý sa má niesť v znamení pokoja, lásky a pohody, sme strávili deň v kruhu svojich spolužiakov a uvedomili si, ako nám je spolu veselo a príjemne.

PK spoločného stravovania