• Koliba na súťaži Gastro Junior Skills Slovakia 2021

• 27.10.2021 11:19
        • Slovenský zväz kuchárov a cukrárov a Štátny inštitút odborného vzdelávania pod záštitou MŠVVa Š SR organizujú pre školský rok 2021/2022 11. ročník postupovej súťaže žiakov hotelových akadémií a stredných odborných škôl v odbore kuchár pod názvom           Skills Slovakia – Gastro junior METRO CUP KUCHÁR a zároveň  2. ročník  postupovej súťaže pre odbor cukrár  - Skills Slovakia – Gastro Junior DEBIC CUP CUKRÁR. Súťaže sú zamerané na rozvoj kreativity a zručností žiakov.
        • Žiaci našej školy študujúci v odboroch kuchár a cukrár sa opäť aj tento rok zapojili do  oboch odborných  súťaží a svoje najkreatívnejšie výrobky  zaslali  pod dohľadom svojich majstrov odbornej výchovy do postupového celoštátneho kola.

V odbore kuchár sa bude o postup uchádzať výrobok :

Bravčový bôčik s medom, cviklová omáčka a čierna ryža s granátovým jablkom

V odbore cukrár sme do postupového kola prihlásili víťazný dezert:

Jablkovo- mrkvové tartaletky

Obom výrobkom a našim zručným žiakom držíme palce v silnej celoslovenskej konkurencii  o postup do  ďalšieho kola.