• Deň Zeme 2023

• 28.04.2023 08:15
        • Dňa 22. apríla 2023 sme si spoločne celá škola pripomenuli sviatok našej planéty - Deň Zeme. V tomto roku bolo mottom osláv „Investujte do našej planéty“, ktoré pripomína, že každý z nás je zodpovedný za záchranu ľudstva pred klimatickou krízou.
        • Naša planéta je náš jediný domov, ktorý máme, a preto sme sa do  jej obnovy a ochrany zapojili všetci v našej škole.

V tento deň sme sa rozhodli spoločne vyčistiť areál našej školy. Na úvod dňa boli žiaci prostredníctvom školského rozhlasu oboznámení s históriou Dňa Zeme. Potom počas dopoludnia žiaci, učitelia a nepedagogickí zamestnanci spoločne upravovali areál školy. Vyzbierali odpadky, vyčistili kvetinové záhony, pohrabali opadané ihličie.

Niektorí žiaci vyrábali v dielni vtáčie búdky a hmyzí hotel, ďalší žiaci kreslili v triede plagáty, z ktorých sme počas dňa vytvorili nástenku na chodbe škole. Na hodine technológie vyrobili žiaci z ekologického slaného cesta symbol našej planéty. Žiaci odboru polygraf-grafik vytvorili plagáty na tému Deň Zeme.

Na záver by som sa poďakovala citátom: „Až keď vyrúbeme posledný strom, otrávime poslednú rieku a zabijeme poslednú rybu, zistíme, že z peňazí sa nenajeme!“

Všetkým zúčastneným patrí veľká vďaka.

Ďaľšie fotografie si môžete pozrieť vo fotogalérii v albume Deň Zeme 2023.

Mgr. Anežka Líšková Farkašová

školský koordinátor vo výchove  a vzdelávaní

pre environmentálnu výchovu