• Erasmus days

• 17.10.2023 10:54
        • Pri príležitosti špeciálneho týždňa Erasmus days sa naša škola spojila s Národnou transfúznou službou a pripravila pre študentov workshop na tému ľudských práv.
        • Po ozrejmení dôležitosti darovania krvi a podporenia tak práva na život ostatných ľudí sa za pomoci pracovníkov NTS rozanalyzoval postup a informácie potrebné k darcovstvu.

Tento rok prebehne kampaň Študentská kvapka krvi 09.11.2023. Vzápätí sa úlohy moderátora ujala naša kolegyňa Andrea Kajtár Arpášová pripravujúca projekty Erasmus+ a priblížila študentom priebeh a zameranie mobilitných stretnutí schválených projektov. Následne sa zamerala na konkrétne aktivity súvisiace s ľudskými právami zo stretnutia v švédskej Vargarde.

Aktivity podporovali naliehavosť vystúpenia a obhájenia svojich práv na verejnosti, aj za pomoci príslušných organizácií na to určených. Kolegynke pri osvete s nadšením vypomáhali i študenti, ktorí sa sami mali možnosť zúčastniť spomínaných mobilitných stretnutí práve ukončeného projektu.

Podpora dôstojného a aktívneho demokratického života je vždy prínosnou témou na pôde škôl, kde sa formuje nádejná budúca generácia. Ďakujeme EU a projektu Erasmus+ za podporu aj v tejto prínosnej oblasti života mladých ľudí.

PK cudzích jazykov