• Odbory

• Študijný odbor

Forma štúdia:   denná

Dĺžka prípravy:4 roky

Študijný odbor je určený pre: chlapcov a dievčatá

Základné podmienky prijatia: úspešné ukončenie 9. ročníka, úspešné vykonanie prijímacej skúšky

Prijímacia skúška: slovenský jazyk a literatúra, matematika

Spôsob ukončenia prípravy: maturitná skúška

Poskytované vzdelanie: úplné stredné vzdelanie a odborná príprava na výkon robotníckych povolaní a technicko-hospodárskych činností prevádzkového charakteru

Doklady o ukončení štúdia: absolvent obdrží maturitné vysvedčenia a výučný list.

Pracovné uplatnenie absolventa: pracovník v oblasti diagnostikovania a servisu autoelektroniky v súkromných a štátnych firmách a podnikoch

Nadväzná odborná príprava: špecializačné pomaturitné štúdium, vysokoškolské štúdium technického zamerania

• Stručný popis odboru:

V tomto študijnom odbore je odborná zložka zameraná na získanie vedomostí v oblasti konštrukcie a bezpečnej prevádzky motorových vozidiel, spôsobu používania diagnostických zariadení, spracovania a prenosu informácii, technológie opráv mechanických častí vozidiel, údržbe a servise elektrickej a elektronickej výzbroje motorových vozidiel. Pre kvalifikované vykonávanie uvedených činností musí mať absolvent nevyhnutne všeobecné vzdelanie, logické myslenie, schopnosť aplikovať vedomosti a zručnosti pri riešení problémov, schopnosť samostatne pracovať a trvalo sa zaujímať o vývoj v automobilovom odbore. Obsah vzdelávania je stanovený tak, aby žiaci mohli po úspešnom absolvovaní štúdia a po ukončení praxe kvalifikovane pracovať v strednom manažmente v oblasti diagnostikovania, opráv, údržbe a servisu  elektronických zariadení motorových vozidiel aj v súvislosti s mechanickými časťami, spracovávať a vyhodnocovať dáta pomocou prostriedkov výpočtovej techniky s využitím informačných technológii a aby boli pripravení pre ďalšie vzdelávanie.
              Praktická zložka prípravy je uskutočňovaná formou odborného výcviku. Kladie dôraz na získavanie zručností v oblasti mechanických, elektromontážnych prác, výroby a opráv elektronických zariadení, diagnostikovania a opráv elektrických a elektronických systémov v motorových vozidlách. Táto zložka prípravy je otvorená pre nepretržité prijímanie nových informácii z oblasti nových technológii .

Praktické vyučovanie zabezpečené na:

pracoviskách praktického vyučovania

Zamestnávatelia v systéme duálneho vzdelávania

• Arriva Service s.r.o.

• Charakteristika firmy v duálnom systéme vzdelávania:

Zabezpečuje mestskú, prímestskú, zmluvnú a diaľkovú autobusovú dopravu. Spoje MHD a prímestských liniek zabezpečuje v Nitrianskom, Košickom, Žilinskom a Trnavskom kraji. V roku 2016 rozšírili služby aj o expresnú vlakovú dopravu. Od 28.7.2017 sú poskytovateľom služby bikesharing arriva bike v meste Nitra.

Benefity, hmotné a finančné zabezpečenie pre žiakov v duálnom systéme vzdelávania:

Podnikové štipendium, odmena za produktívnu prácu, poskytnutie osobných ochranných pracovných prostriedkov, poskytnutie stravovania u zamestnávateľa a poskytnutie cestovných náhrad na dopravu.

• Volvo Group Slovakia, s.r.o.

• Charakteristika firmy v duálnom systéme vzdelávania:

Spoločnosť Volvo Group je jedným z popredných svetových výrobcov kamiónov, autobusov, stavebných strojov a námorných a priemyslových motorov. Vďaka prelomovým inováciám určuje smer vývoja dopravného odvetvia už po celé desaťročie. Poskytuje kompletný predaj a servis  svojich produktov, vrátane doplnkových služieb. Spoločnosť Volvo Group Slovakia, s.r.o. je 100% dcérskou spoločnosťou volvo Group so sídlom v Göteborgu, Švédsko a zastupuje značky Volvo Trucks a Renault Trucks na Slovensku. Svojím zákazníkom poskytuje komplexné dopravné riešenia pod jednou strechou – nové a jazdené nákladné vozidlá, financovanie, školenie vodičov, dopravný informačný systém, servis a údržbu a predaj náhradných dielov.

Podnikové štipendium, odmena za produktívnu prácu, poskytnutie osobných ochranných pracovných prostriedkov, poskytnutie stravovania u zamestnávateľa, náhrada nákladov na ubytovanie a poskytnutie cestovných náhrad na dopravu.

• Rival Car spol. s.r.o

• Charakteristika firmy v duálnom systéme vzdelávania:

RIVAL CAR s.r.o. prišiel na trh v  roku 1993 ako predajca vozidiel značky Peugeot. Dnes je autorizovaný predajca zabezpečujúci servis vozidiel značky Peugeot, Citroën, Suzuki a Kia. Pre svojich klientov zabezpečuje záručný a  pozáručný servis vozidiel a kompletnú starostlivosť o ich vozidlá.

Podnikové štipendium, odmena za produktívnu prácu, poskytnutie osobných ochranných pracovných prostriedkov, poskytnutie stravovania u zamestnávateľa.

• STABO, s. r.o.

• Charakteristika firmy v duálnom systéme vzdelávania:

Spoločnosť STABO, s.r.o. je renomovaným autorizovaným dealerom značky DAF, TATRA, návesov KÖGEL a predaj náhradných dielov TRP a olejov Texaco.

Servisné stredisko v Šuranoch ponúka predaj nových vozidiel, záručný a pozáručný servis, predaj náhradných dielov. Na Slovenskom trhu pôsobíme už 25 rokov.