• Veľkonočné tradície na hodinách ANJ

• 31.03.2024 10:04
        • Pred veľkonočnými prázdninami sme na hodinách anglického jazyka porovnávali tradície počas veľkonočných sviatkov na Slovensku a vo Veľkej Británii.
        • Žiaci mohli upevniť svoje vedomosti kvízmi, krížovkami či osemsmerovkami a online aktivitami. Viacerým sa hľadanie veľkonočných vajíčok zdalo príťažlivejšie ako viacnásobné prezliekanie po oblievačke 🙂 .

A tak skrsla myšlienka, prečo si tú Veľkú noc „po anglicky“ trošku nevyskúšať? Tak sme vyskúšali aspoň tieto tradície:

Egg hunt – anglické deti veria, že ak budú dobré, „Easter bunny“ im doma či na záhrade poschováva veľkonočné vajíčka a iné dobroty, ktoré na Veľkonočný pondelok deti hľadajú.

Easter egg roll je veľkonočná tradícia, pri ktorej sa súťaží v kotúľaní veľkonočných vajíčok. Najčastejšie vyhráva ten, komu sa vajíčko dokotúľa do cieľa najrýchlejšie alebo najďalej. Verím, že tí, ktorí sa do tejto dobrovoľnej aktivity zapojili, mali z toho nielen radosť, ale zároveň si aj prehĺbili vedomosti z anglických reálií.

Mgr.Melinda Hengericsová, učiteľka ANJ