• Tím žiakov zo Strednej odbornej školy dopravy a služieb v Nových Zámkoch víťazom  celoslovenského kola ENERSOL SK 2024
        • Tím žiakov zo Strednej odbornej školy dopravy a služieb v Nových Zámkoch víťazom celoslovenského kola ENERSOL SK 2024

• 11.04.2024 20:35
        • Aj tento rok sa stredoškoláci stretli na súťažnej prehliadke - 14. ročníka ENERSOL SK 2024.  Súťaž sa riadi Organizačným poriadkom ENERSOL SK - schváleným MŠVVaM  SR a prebieha v 3 kategóriách - Hlavnej, Tvorivej a Propagačnej. Všetky práce sú zamerané na témy v oblasti úspor energie, obnoviteľných zdrojov energie, znižovania emisií v doprave, nakladania s odpadmi a hospodárenia s vodou.
        • Celoštátne kolo súťaže sa uskutočnilo v dňoch 08. - 10. apríla 2024 v Strednej odbornej škole podnikania v remeslách a službách Senica. Priebeh zabezpečil ŠIOV a Celoštátna odborná komisia súťaže.

Tím žiakov našej školy - Oliver Janega, Ján Daniel Peltzner, Marek Pollák a Veronika Holečková - ako víťazi krajského kola postúpili do celoslovenského finále.

Ich projekt eFUEL ... alebo má Porsche opäť pravdu ? obsadil 1.miesto v Tvorivej kategórii. Toto miesto im zaručuje miesto v slovenskej reprezentácii na medzinárodnom kole tejto súťaže, ktoré sa uskutoční 18.-19.apríla 2024 v Brne.

Celému tímu žiakov blahoželáme k úspechu a ďakujeme za skvelú reprezentáciu školy a Nitrianskeho samosprávneho kraja.

Ing. Marián Otruba, učiteľ odborných predmetov