• Konferencia ,,Inovátori sú budúcnosťou Európy. Študovať techniku sa oplatí.“

• 19.04.2024 10:37
        • Dňa 12.4.2024 sa vybraní študenti našej školy zúčastnili konferencie s názvom – „Inovátori sú budúcnosťou Európy. Študovať techniku sa oplatí.“ Konferenciu organizovala pani europoslankyňa Katarína Roth Neveďalová v spolupráci s Európskym parlamentom.
        • Konferencia prebiehala plavbou na lodi po Dunaji. Cieľom konferencie bolo ukázať študentom, že študovať techniku má zmysel pre budúcnosť, podporiť ich štúdium a prostredníctvom výberu šikovných študentov, ktorí mali možnosť prezentovať a reprezentovať svoje alebo školské výsledky, motivovať ich a zároveň podporiť spoluprácu a znalosť medzi školami.

Konferencia sa uskutočnila na lodi, ktorá sa počas jej trvania plavila po Dunaji z Bratislavy do Rakúska (Hainburg) a späť. Táto hranica bola kedysi súčasťou tzv. železnej opony a bola symbolom túžby byť súčasťou vyspelej Európy. Inovácie sú medzinárodným  jazykom, vďaka ktorému sa zlepšuje život ľudí nielen v únii. Európska únia podporuje inovácie, cezhraničnú spoluprácu a celoživotné vzdelávanie. Dunaj je riekou ktorá nás spája . Od prameňa v Čiernom lese v Nemecku blízko štrasburského sídla Európskeho parlamentu až po Čierne more je  spolupráca okolo Dunaja jedným z kľúčových regiónov pokroku v Európe.

Na konferencii vystúpil p. Štefan Vámos – inovátor, nositeľ patentov. Prezentoval vlastné inovácie v oblasti dopravy a nápady na zvýšenie účinnosti systémov v EÚ.

Inovácie a nápady na zvýšenie účinnosti, bezpečnosti a udržateľnosti dopravných systémov v EÚ a ochrany života , inovácie, ktoré zachraňujú životy prezentoval plk. Tomáš Vrábel – zástupca riaditeľa Dopravnej polície, prezídia Policajného zboru.

Úspechy našej školy  v dopravných a technických odboroch reprezentovali študenti našej školy  Oliver Janega z I.B odbor PED a Martin Ohrádka z II.A odbor grafik digitálnych médií.

Ing. Sallaiová, Ing. Reháková