• Projekt „Spoznaj otvorené dáta“ na SOŠ dopravy a služieb v Nových Zámkoch

• 03.02.2023 07:23
        •      V mesiaci január 2023 sme našich žiakov 2. a 3. ročníka odboru grafik digitálnych médií a 1. ročníka odboru polygraf-grafik zapojili do projektu „Spoznaj otvorené dáta“, ktorý organizuje Občianske združenie Alvaria.
        • Cieľom projektu je predstaviť študentom a pedagógom stredných škôl otvorené dáta ako užitočný zdroj dôveryhodných informácií a ukázať im spôsoby a nástroje,  pomocou ktorých môžu s dátami pracovať.

Absolvovali sme dva na seba nadväzujúce interaktívne workshopy. V priebehu prvého workshopu  dňa 10.1.2023 sa žiaci zoznámili s otvorenými dátami, kde a ako ich nájdu, kto ich zverejňuje a oboznámili sa s transparentnosťou vlády i s otvoreným vládnutím.

Na druhom workshope   dňa 23.01.2023 si zapojení žiaci do projektu prakticky precvičili spracovanie a vizualizovanie otvorených dát v nástroji Microsoft Power BI. Aj touto formou si naši budúci grafici zvýšili svoju hodnotu pre zvolenú profesiu.

Cyntia Urbaneková , MOV