• Baristická súťaž Baileys Coffee Cup vo Zvolene

• 06.03.2023 11:00
        • V deň Svätého Valentína 14.2.2023 sa naši študenti zúčastnili baristickej súťaži Baileys Coffe Cup 2023, ktorá sa konala na SOŠ hotelových služieb a obchodu vo Zvolene. Súťažilo sa v krásnych priestoroch Divadelnej reštaurácie Divadla Jozefa Gregora Tajovského
        • Súťaže sa zúčastnilo 16 škôl a z toho 27 študentov. V kategórii barista  nás reprezentovali žiačky 1. ročníka odboru čašník - servírka Simona Mirgová a Elizabeth Baiová. Ich úlohou bolo prípraviť espresso, cappuccino a voľný miešaný nápoj s povinnou surovinou Baileys likéru  a to Baileys likér Originál alebo Baileys de Luxe.

Súťažilo sa v dvoch disciplínach. Prvou bola príprava 2 porcií espressa, 2 porcií cappuccina pripravenými  formou Latte Art.

Druhou disciplínou bolo miešanie voľného nápoja z povinných ingrediencií. Všetko sa odohrávalo pod odborným dohľadom deviatich porotcov, kde predsedom poroty bol garant súťaže Stanislav Cibuľa.

Našim žiačkam a majsterke OV Ing. Ivane Kalinovej ďakujeme za vzornú reprezentáciu školy .