• Župná Kalokagatia

• 07.06.2023 13:16
        • Dňa 02.06.2023 sa naša škola zúčastnila obvodného kola  15. ročníka súťaže Župná kalokagatia – Mladý záchranár, ktorú aj tento rok usporiadal Nitriansky samosprávny kraj v priestoroch Strednej odbornej školy stavebnej  v Nových Zámkoch.

• Súťaž sa niesla v znamení olympizmu, ktorý pevne spája šport s kultúrou, výchovou a ochranou života a životného prostredia, s cieľom spojiť krásu tela a ducha s využitím teoretických vedomostí z učiva ,,Ochrana človeka a prírody“, v oblastiach zdravotnej výchovy, geografie, práva, histórie, športu, turistiky v prepojení s fyzickou zdatnosťou.

Už tradične v silnej konkurencii tentokrát pätnástich stredných škôl Nitrianskeho samosprávneho kraja z okresov Nové Zámky a Komárno sa naše súťažné družstvo, ktoré tvorili žiaci 2.E triedy v zložení: Elizabeth Rebeka Kováčová /kapitán družstva/, Nina Kmeťová, Vladyslav Titarenko, Teodor Gelle, Jakub Šulík a náhradníčka Dominika Lóžiová umiestnilo na šiestom mieste, čo je v porovnaní s minulým rokom výsledkové zlepšenie. Veríme, že budúci rok sa našej škole po dlhšej dobe opäť podarí prebojovať medzi prvé tri družstvá a tým si zabezpečiť postup do regionálneho kola aj vzhľadom na skutočnosť, že tento rok nám k postupu chýbalo iba 24 bodov.

Za vzornú reprezentáciu školy zúčastneným žiakom ďakujeme.

Mgr. Roman Vizy, učiteľ TES