• Odborná exkurzia – Energoland Mochovce

• 07.06.2023 14:01
        • Dňa 1. júna 2023 žiaci 1. a 2. ročníka študijného odboru kozmetik a prevádzka a ekonomika dopravy absolvovali odbornú exkurziu do Energolandu v Mochovciach.
        • V úvode si žiaci v 3D kine pozreli príbeh energie od Veľkého tresku až po blízku budúcnosť vo filme Odysea energie. Žiaci si pozreli, ako premieňame prírodné zdroje energie na elektrinu.

V stroji času pozorovali, ako sa energia na Zemi využívala v priebehu času. Potom nasledovala prehliadka Tekovského múzea v Leviciach, ktoré sídli v areáli levického hradu.

Žiaci si v ňom prezreli rôzne zbierkové predmety z oblasti histórie, archeológie, ľudovej kultúry, výtvarného umenia, numizmatiky a živej a neživej prírody. V závere dňa si žiaci prezreli centrum mesta Levice.

Mgr. Anežka Líšková Farkašová