• European Car Mechanic Junior – Brno 2023

• 16.06.2023 13:31
        • V dňoch 24.05. – 27.05.2023 našu školu reprezentovali  žiaci študijného odboru autotronik Bálint Grocháľ a Samuel Polerecký na Európskej juniorskej súťaži automechanikov ,,European Car Mechanic Junior“ v Brne.

• Táto súťaž sa koná každoročne a jej usporiadateľom je vždy jedna z partnerských škôl. Partnerské školy sú: Brno, Praha – ČR ,Vilnius – Litva, Eggenburg – Rakúsko, Istanbul – Turecko, Skopje – Macedónia, Nové Zámky – SR, Argenteuil – Francúzsko, Poznaň – Poľsko, Ljubljana – Slovinsko, Goldau – Švajčiarsko.

Organizátorom tohtoročnej súťaže bola Integrovaná stredná odborná škola automobilová Brno. Autotronici si otestovali svoje vedomosti a zručnosti vo vybraných úlohách, celá súťaž a komunikácia prebiehala v anglickom jazyku. Ako komisár na súťaži našu školu zastupoval Bc. Štefan Rečka.

Prípravu v anglickom jazyku zabezpečovala Mgr. Dana Kelleová. Súťažný tím viedla Ing. Jana Marenčáková, riaditeľka školy.

Táto súťaž prispieva k rozvoju partnerských vzťahov medzi školami rovnakého študijného zamerania v európskom priestore.