• Projekt E(U)lectionPlay alebo zaujímavé hodiny občianskej náuky

• 03.11.2023 09:32
        • V zaujímavom projekte E(U) lectionPlay pracujú naši študenti študijného odboru: grafik digitálnych médií (II.A) na hodinách občianskej náuky už druhý školský rok.
        • Cieľom projektu je zvýšiť vedomosti a záujem študentov stredných škôl o demokratické procesy so zameraním na komunity s nízkou občianskou angažovanosťou. Hlavnou činnosťou v projekte je účasť v spoločenskej hre  Electionville. Jedná sa o náročnú stolovú spoločenskú hru, ktorá učí študentov občianskej zodpovednosti simuláciou volebných procesov.

Electionville je viacnásobne ocenená hra, ktorú vytvoril učiteľ občianskej náuky vo Švédsku. Hra bola distribuovaná v približne 50% škôl vo Švédsku a implementovaná aj vo viacerých európskych školách. V rámci európskeho projektu EulectionPlay sa bude realizovať v Rumunsku, Bulharsku, na Slovensku a v Portugalsku.

Teší nás, že naša škola je súčasťou európskeho projektu a naši žiaci sú jeho aktívnymi úspešnými účastníkmi.

Mgr. Viktória Bednáriková