• Odborná exkurzia BODY WORLDS

• 15.12.2023 10:07
        • Odborná interaktívna exkurzia je jedna z moderných foriem vyučovacieho procesu, ktorý sa snažíme uplatňovať aj v našej škole. Preto sa 4. decembra 2023 vybraní žiaci študijných odborov zúčastnili fascinujúcej výstavy skutočných ľudských tiel BODY WORLDS.

• Výstava s komentovanou prednáškou, ktorú realizovali medici, ponúkla jedinečný zážitok z detailného spoznávania tajomstiev ľudského organizmu. Plastinácia skutočných ľudí a ich celých tiel naaranžovaných do úchvatne prepracovaných umeleckých či  pohybových polôh zaujala všetkých prítomných.

Aj takouto formou si študenti zopakovali hodiny zdravovedy. Na vlastné oči sa presvedčili, ako fungujú ľudské orgány, ako reagujú na bežné choroby. Videli následky dlhodobých chorôb a chorôb zo závislostí : ako je fajčenie alebo konzumácia alkoholu. Spoznali mechanizmus umelých kolenných a bedrových kĺbov či umiestnenie implantátov. Porovnávali zdravé pľúca s pľúcami fajčiarov. V čase adventnom nechýbala ani návšteva vianočných trhov.

PaedDr. Anežka Líšková Farkašová, učiteľka odborných predmetov