• Odborná exkurzia – Mincovňa Kremnica

• 21.12.2023 12:27
        • Dňa 30. 11. 2023 navštívili triedy 1.B, 2.E, 4.A a 2.AN mincovňu v Kremnici pod vedením učiteľov ekonomických predmetov Ing. Sallaiovej, Ing. Ficzovej a Mgr. Meška.
        • Zamestnanci mincovne priblížil žiakom históriu mincovne, proces výroby mincí od začiatku až po koniec. Personál predstavil žiakom bohatú zbierku historických mincí, ktoré boli v mincovni vyrazené. Každá minca niesla svoj jedinečný príbeh a odrážala dobu, v ktorej bola vytvorená.

Na záver bolo žiakom umožnené zakúpenie pamätných mincí, ktorí si so sebou mohli odniesť ako trvalú pamiatku na tento nezabudnuteľný výlet. Celkový zážitok bol pútavý a vzdelávajúci.

Mgr. Adam Meško