• Olympiáda v anglickom jazyku

• Utorok 22.11.2022 sa uskutočnilo v poradí už 33.kolo školskej olympiády v anglickom jazyku, ktoré  tak ako okolitý moderný svet, tiež postupne zahŕňa rôzne prvky digitalizácie.
          • Divadelné predstavenie v Bratislave

• V stredu 2. novembra sa naši žiaci zúčastnili divadelného predstavenia v Bratislave. Súbor TNT Theatre Britain vystúpil so známym vianočným príbehom Christmas Carol (Vianočná koleda) od klasika britskej literatúry Charlesa Dickensa.
          • Vianočná zbierka 2022

• Vážení kolegovia, milí žiaci a rodičia.
              Na našej škole sa aj tento rok organizuje charitatívna zbierka pre Špecializované zariadenie Prosocia, ktorá sa venuje ambulantnej sociálnej službe občanom, ktorí sú odkázaní na pomoc inej fyzickej osoby.

• Deň otvorených dverí 2022

• Dňa 15. novembra 2022 sa na Strednej odbornej škola dopravy a služieb, Jesenského 1 v Nových Zámkoch uskutočnil  Deň otvorených dverí 2022 pre deviatakov základných škôl. Zúčastnili sa ho základné školy mesta Nové Zámky a jeho širokého okolia.
          • ,,iBobor“ 2022/2023

• ,,iBobor“ je informatická súťaž, ktorá vznikla v roku 2004. Hlavným cieľom súťaže je podporiť záujem o informačné a komunikačné technológie (IKT) u všetkých žiakov.
          • Krása vytvorená našimi autoopravármi na hodinách odborného výcviku

• Autoopravárenské odbory sa na SOŠ dopravy a služieb, Jesenského 1 v Nových Zámkoch  tešia každoročne na Dni otvorených dverí záujmu budúcich žiakov. Aby tieto technicky náročné odbory boli od prvých dní pre našich prvákov obľúbené a tým ľahšie zvládnuteľné, majstri odbornej výchovy vedú predmet Odborný výcvik  inovatívnou formou.
          • Kreatívne hodiny zdravovedy a dermatológie

• Moderné a inovatívne spôsoby vyučovania pravidelne uplatňujeme aj na hodinách zdravovedy a dermatológie. Dôkazom sú aj vyučovacie hodiny v prvom a druhom ročníku študijného odboru kozmetik.
          • Študentská kvapka krvi

• Dňa 27. 10. 2022 sme v rámci kampane „Študentská kvapka krvi“ navštívili so žiakmi našej školy NTS v Nových Zámkoch.
          • SKILLS SLOVAKIA „Súťaž o zlaté nožnice 2022“

• Žiačky zo SOŠ dopravy a služieb, Jesenského 1 v Nových Zámkoch odboru kaderník a kozmetik sa opäť tento rok  zúčastnili už 7. ročníka súťaže v odborných zručnostiach Skills Slovakia  Súťaž o zlaté nožnice - "Ukáž čo vieš" 2022.
          • Mladý tvorca 2022

• Ministerstvo hospodárstva SR, ako jeden zo subjektov koordinujúcich odborné vzdelávanie na stredných odborných školách na celoštátnej úrovni vyhlásilo v rámci projektu Mladý tvorca 2022 aktivitu s názvom Môj podnikateľský sen.
          • Cukrár zo SOŠ dopravy a služieb, Jesenského 1 v Nových Zámkoch zabojoval na krajskej cukrárskej súťaži

• Dňa 20.10. 2022 SOŠ potravinárska, Cabajská 6 v Nitre usporiadala 2. ročník krajskej cukrárskej súťaže „O juniorskú tortu roka 2022“ s medzinárodnou účasťou. Do súťaže o najkrajšiu tortu s témou „Jubileum školy“ sa prihlásilo 5 stredných škôl, medzi ktorými bola aj naša škola. Reprezentoval nás žiak tretieho ročníka odboru cukrár Richard Szabó s pomocníčkou, žiačkou prvého ročníka, Sofiou Viragovou.
          • Halloween na hodinách anglického jazyka

• Posledný októbrový týždeň na našej škole sa niesol v znamení Halloweenu. Hoci si na našej škole ctíme slovenské zvyky a aj tradície našich predkov, rozhodli sme sa aj tento rok oživiť naše vyučovanie trochou tajomstiev.