• Deň Zeme 2024

• Aj naša Zem má svoj sviatok a každoročne si ho pripomíname 22. apríla. Mottom tohtoročného sviatku Dňa Zeme 2024 je: „Zem verzus plasty, ktorým sa poukazuje na škodlivosť plastov a snahou je zvýšiť povedomie o ich negatívnom vplyve na životné prostredie.
          • FINNkvíz na našej škole

• V tomto školskom roku Nadácia NN ľuďom vyhlásila pre študentov 1. a 2. ročníka stredných škôl novú súťaž z oblasti finančnej gramotnosti pod názvom FINNkvíz, ktorej krajské kolo sa uskutočnilo 17. apríla 2024 v čase od 9,00 h do 12,00 h online formou.
          • Študenti na projekte Erasmus + 2024 v Prahe

• V rámci Akreditovaného projektu ERASMUS+ na mobilitu študentov a zamestnancov v odbornom vzdelávaní a príprave, v dňoch od 7.4. do 20.4.2024 absolvovalo deväť žiakov našej školy odbornú 14 - dňovú stáž v hlavnom meste ČR. Bolo to druhýkrát , kedy SOŠ dopravy a služieb Nové Zámky získala finančnú podporu na svoj projekt.

• JUNIORSKÁ TORTA ROKA 2024

• Dňa  11.4. 2024 sa uskutočnil 3. ročník krajskej cukrárskej súťaže s medzinárodnou účasťou JUNIORSKÁ TORTA  ROKA 2024 na tému „JARNÁ NÁLADA“.
          • Young Car Mechanic 2024

• Dňa 26. marca 2024 sa v priestoroch Strednej odbornej škole technickej v Galante uskutočnilo  regionálne kolo súťaže Young Car Mechanic 2024.

• Naše kaderníčky a kozmetičky sú úspešné aj za hranicami Slovenska

• Celoštátna súťaž v Maďarsku s medzinárodnou účasťou, ktorá sa konala dňa 22. 3. 2024 v Székesfehérvári sa stala pódiovou pre našu školu v oblasti kozmetiky a kaderníctva. Krása cestujúca v čase bola téma v súťažnej kategórii Kozmetik. Výsledok? Úspech! Naša škola si odniesla v tejto kategórii 1. miesto, čo je ohromujúce ocenenie pre našu talentovanú študentku, maturantku Emily Rumanovú. V kategórii Kaderník Stretnutie minulosti a budúcnosti – 140 rokov klasických drdolov sme taktiež zožali  úspech. 1. miesto patrilo opäť našej žiačke nadstavbového štúdia Dóre Kovačicovej .
          • Náš Deň učiteľov 2024

• Dňa 20. marca 2024 sme sa stretli na dielni praktického vyučovania v reštaurácii Koliba  na posedení pri príležitosti Dňa učiteľov.
          • Víťazstvo na ENERSOLe

• Enersol-SK je súťaž v zameraní na problematiku využívania alternatívnych zdrojov energie,  v oblasti úspor energie, obnoviteľných zdrojov energie, znižovania emisií v doprave.
              Vyhlasovateľom súťaže je MŠVVaM  SR a metodickým, organizačným a odborným garantom je ŠIOV. ENERSOL SK vytvára trvalý vzťah k ochrane životného prostredia.

• Expert Geniality show 2023

• Súťaž Expert je celoslovenská vedomostná súťaž, v ktorej žiaci môžu predviesť svoje vedomosti, schopnosť čítať s porozumením, logické myslenie a správny úsudok. Súťaž má päť súťažných tém, z ktorých si žiaci môžu vybrať dve a preveriť si znalosti zo zvolených oblastí.

• Rakúska, česká a moravská grafika v Galérii umenia Ernesta Zmetáka v Nových Zámkoch

• Vzdelávanie nie je len o teoretických poznatkoch získaných zo školských učebníc, ale aj o skúsenostiach a inšpiráciách z reálneho sveta. Preto sme sa dňa 27. februára vybrali na exkurziu do Galérie umenia Ernesta Zmetáka v Nových Zámkoch, kde prebiehala fascinujúca výstava grafických diel rakúskych, českých a moravských majstrov.