• YOUNG CAR MECHANIC – celoslovenské finále

• 29.05.2024 10:19
        • V dňoch 22.05.-23.05.2024 sa uskutočnilo v Žiline v KIA Vzdelávacom centre Gbeľany celoslovenské finále súťaže Young Car Mechanic.

• Young Car Mechanic je medzinárodná súťaž pre študentov stredných odborných škôl. Hlavným cieľom je spopularizovať profesiu automechanika, autotronika medzi mladými ľuďmi, vymieňať si skúsenosti a vyučovacie postupy a nájsť mladé talenty v oblasti mechaniky a servisu motorových vozidiel.

Do celoslovenského finále postúpilo z oblastných kôl 12 súťažiacich. Nitriansky samosprávny kraj reprezentoval aj žiak 4. ročníka SOŠ dopravy a služieb, Nové Zámky študijného odboru autotronik Bálint Grocháľ.

Poďakovanie patrí majstrom odborného výcviku, PK autoopravárenských odborov za prípravu na súťaž  a Bálintovi Grocháľovi za vzornú reprezentáciu školy a NSK.

Ing. Jana Marenčáková, riaditeľka školy