• Svetový deň darcov krvi 2024

• 18.06.2024 10:06
        • Už 20 rokov si 14. júna pripomíname Svetový deň darcov krvi, ktorý vyhlasuje Svetová zdravotnícka organizácia. Tento deň je venovaný zvýšeniu povedomia o dôležitosti bezpečnej krvi a krvných produktov a tiež prejaveniu vďaky dobrovoľným darcom krvi.
        • Hlavnou témou tohtoročnej kampane je: „Dvadsať rokov osláv darcovstva a vyjadrenie poďakovania sa všetkým darcom krvi na celom svete“. Táto téma zdôrazňuje význam a dôležitosť darcovstva krvi, ako aj hlbokú vďačnosť všetkým darcom po celom svete za ich neoceniteľný prínos pri záchrane životov.

Tento deň sme so žiakmi našej školy navštívili Mestský úrad v Nových Zámkoch, kde sme sa spoločne zúčastnili odberu krvi. Naši žiaci ukázali ochotu pomôcť tým, ktorí to potrebujú. Všetkým patrí veľká vďaka.

PaedDr. Anežka Líšková Farkašová